Hej wszystkim. Z tej strony Olga i moja nowa seria „Oczyma”, za sprawą której będę przedstawiać wam moich ulubionych fotografów.

Dziś chcę przybliżyć Wam postać Laury Makabresku, a właściwie Kamili Kansy – artystki urodzonej w Brzesku w 1987 roku. W Krakowie na Uniwersytecie Pedagogicznym ukończyła filologię, później zajęła się filozofią. Swoje zainteresowanie fotografią rozpoczęła  już w liceum.

Jej fotografie przepełnione są czułością, tajemnicą i magią. Mają swój oryginalny klimat, który przyciąga do siebie niemałą publikę. Oglądając prace Laury możemy przenieść się do innego, nieodgadnionego świata. W jej zdjęciach dostrzec możemy od lęku, bólu, tęsknoty, rozpaczy i cierpienia po delikatność, miłość, spokój, nostalgię i melancholię. Patrząc na zdjęcia Laury możemy budować na ich podstawie historie, w których często widzimy też leśne zwierzęta – lisy, sarny, ptaki. Z jednej strony zdjęcia potrafią być brutalne i brudne, z drugiej – czyste i niewinne.

Zapraszam do zerknięcia na kilka prac fotografki. Po więcej zachęcam do sprawdzenia Facebooka, czy Instagrama. Znajdziecie ją także pod danymi adresami:

https://www.flickr.com/photos/lauramakabresku/

http://lauramakabresku.blogspot.com/

http://laura-makabresku.deviantart.com/