Skromna, cicha malarka urodzona w Łodzi. Absolwentka Studium Sztuk Teatralnych i Filmowych w tymże mieście. Zajmuje się malarstwem ilustracyjnym osadzonym w ramach surrealizmu oraz realizmu fantastycznego. Obrazy łączą w sobie motywy fauny, flory i fantastyki z indywidualnym zmysłem fantazji. O kim mowa?

O wschodzącej duszy polskiego surrealizmu. O Klaudii Karasek.

Pośród otaczającej i zawalającej nas zewsząd sztuki nowoczesnej, prace Klaudii wymagają dłuższej chwili zastanowienia, dyskusji z własnymi myślami, powrotu do nawet najodleglejszych snów. Niekiedy zstąpi na nas niepokój, innym razem błogość.
Wzrok na te obrazy przyciąga nie tylko gra kolorów, kształtów, ale i niesamowicie dopracowany szczegół. Niektóre z tych nieziemskich postaci zaglądają w naszą duszę, inne zupełnie obojętnie zajęte są światem, który je otacza, odrzucając „zwykłość” i pojęcie im zupełnie nieznane, a z naszej strony jedyne słuszne – „rzeczywistość”.
Dzieła Klaudii Karasek mają zwrócić naszą uwagę, na rzeczy zapomniane w pogoni za światem i postępem.

Paroxysm of time” „Kiedy miasto śpi, budzą się leśne duchy „Życiodajny obłok” „Ryba”

Więcej prac obejrzeć można na stronie Klaudii Karasek, lub na jej wystawach. Ostatnia miała miejsce 06.03.2017 roku – „O afirmacjach wysp sennych”.