Chcąc trzymać się zasady, że OCZYMA jest serią otwierającą miesiąc na Pourri, musiałem znaleźć jakiegoś niebanalnego fotografa. Jako iż obudziłem się dość późno z tą myślą i nie miałem czasu na kontakt z żadnym fotografem. Postanowiłem, więc przekopać mój folder z wpisami awaryjnymi, a tam… Ponad rok (od 6 maja 2016) te cuda „kurzyły” się na moim dysku i dziś, chciałbym je wam pokazać.
Stanley Kubrick to z pewnością dobrze wam znana postać. Człowiek nietuzinkowy i utalentowany. Choć większość pewnie kojarzy go z reżyserii takich filmów jak: Lśnienie, Odyseja kosmiczna, Mechaniczna pomarańcza; to myślę, iż warto zaprezentować go też od strony fotografa.
Siedem pierwszych zdjęć (z tego, co się zorientowałem) zostały wykonane w obrębach 1946-1948, dla Look Magazine. Miały one pokazywać codzienne życie ludzi z Nowego Jorku. Ponoć sam Spielberg wypowiedział się na ich temat: “Nobody could shoot a picture better in history.”

 

STANLEY KUBRICK

STANLEY KUBRICK

STANLEY KUBRICK

STANLEY KUBRICK

STANLEY KUBRICK

STANLEY KUBRICK

STANLEY KUBRICK

Z przykrością muszę stwierdzić, iż nie pamiętam skąd jest zaczerpnięta następna seria zdjęć. Jestem tylko pewien, że zostały wykonane przez naszego tytułowego artystę – Stanleya. Pozostaje mi tylko zwrócić uwagę na charakterystyczne kliszowe wypustki. Jeśli ktoś, coś wie, to niech napisze w komentarzu. Sam z chęcią dowiedziałbym się czegoś więcej o tych fotografiach, ponieważ są niesamowite. STANLEY KUBRICK STANLEY KUBRICK STANLEY KUBRICK STANLEY KUBRICK STANLEY KUBRICK STANLEY KUBRICK STANLEY KUBRICK STANLEY KUBRICK STANLEY KUBRICK STANLEY KUBRICK STANLEY KUBRICK STANLEY KUBRICK STANLEY KUBRICK