Newcomer z Toronto, takie określenie znalazłem, gdy próbowałem poczytać coś więcej o bohaterze dzisiejszych pocztówek. Young Lungs to młody artysta z Kandy, który balansuje na pograniczu muzycznym, bo choć jego twórczość to rap, znajdą się jednak ludzie, którzy będą mieli duże wątpliwości, co do tego i trzeba przyznać, że słusznie.  
Jego muzyka jest trudna do zaklasyfikowania, ale ma jeden, niewątpliwy plus. Jest bardzo relaksująca. 

 

Osobiście polecam długie spacery z płytą(a właściwie mikstejpem) THIS TIME LAST WINTER , którą można kupić w wersji limitowanej na Queshop lub można ją zwyczajnie ściągnąć o tu, uprzednio wysłuchawszy wszystkich jego tracków na Youtube, Soundcloud czy Spotify. Czyli krótko mówiąc z dostępnością do tego artysty nie ma problemów, a słuchacz dostaje duże pole możliwości. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie, gdyż widzimy, iż artysta stara się dojść do słuchacza z każdej strony.

Co więcej, Young Lungs wdaje się w coraz częstszą współpracę z polskim raperem Quebonafide i jego wytwórnią QueQuality, czego przykładem jest nie tylko obecność na „egzotyce”, ale też wydanie pierwszej fizycznej wersji albumu, o której pisałem wyżej. Na dzień dzisiejszy posiadamy tylko informację, że Young zamierza przedłużyć działalność z naszą polską wytwórnią, co może zaowocować tytułem odkrycia roku w polskiej rap grze.