Wszystkie prezentowane przeze mnie prace są autorstwa Damiana Dideńko, który skrywa się pod pseudonimem „Didiusz”. Co je charakteryzuje? Proponuję zwrócić uwagę przede wszystkim na szczegóły (wykończenia, szczegółowość elementów, kolorystyka). To, co najbardziej rzuca mi się w oczy, to sznurówki od butów, które bardzo często „rozpływają się” na pracach Damiana. Można nawet rzec, że to taka wizytówka (poza tradycyjnym podpisem).
Co więcej autor nie ucieka w pełną abstrakcję, tak jak robiła to Monika Sojka, jego twórczość zazwyczaj ma w sobie elementy codzienności, które najpewniej mają na celu zrównoważyć wydźwięk pracy.
No i tradycyjnie już, jeśli jesteście zainteresowani pracami Damiana to odsyłam was na jego fanpage, behince i instagrama. Znajdziecie tam zdecydowanie więcej prac niż tu.

 

Równie ciekawymi pracami są te zrealizowane dla polskiego rapera Quebonafide, bowiem Damian był odpowiedzialny za projekt okładki i wnętrza jego ostatniej płyty pod tytułem „Egzotyka”. Obie prace odbieram jako idealnie wykonane, jednak jestem fanem tej drugiej, choć pierwsza z pewnością wymagała o wiele więcej pracy i wysiłku. Tu również polecam zwrócić uwagę na charakterystyczne sznurówki i szczegółowość elementów. Zwłaszcza w tej pierwszej pracy, która zawiera w sobie dużo smaczków i elementów z innych kultur, bowiem na tym polegał projekt „Egzotyka”, aby zawrzeć je w sobie. Stąd chociażby sombrero, które przywodzić ma na myśl Meksyk, koala symbol Australii, czy lew – Afryka.