Ten wpis wydaje mi się najbardziej wyjątkowy, spośród tych, które tu napisałem. A wszystko to za sprawą uczuć jakie wywołuje we mnie twórczość Aleny. Ta mało znana artystka z Ukrainy zajmuje się tworzeniem Digital Art`ów, czyli obrazów cyfrowych. Uznałem, że niezmiernie ważne jest wspomnieć o tym, iż jej prace są wykonywane komputerowo, gdyż sam przy pierwszy spotkaniu z jej twórczością, zaklasyfikowałem ją jako tradycyjną malarkę. Nic w tym chyba dziwnego, gdyż jeśli przyjrzymy się kilku obrazom, to można odnieść takie wrażenie, ale to co urzekło mnie najbardziej w jej twórczości, to niewątpliwe kolorystyka i chwile, które uwiecznia.
Autorka porusza mnie swoją prostotą i tworzy pewnego rodzaju tęsknotę do młodzieńczych lat. Choć większość i tak nazwie te obrazy atencyjnymi błahostkami, a ja jednak dostrzegam w nich pewien aromat nostalgii. Jestem niemal, że pewien, iż to uczucie jest jakoś związane z niebem, które przybiera niesamowite kolory. Co ciekawsze Alena Aenami nie korzysta z efektu gradientu (płynne przejście tonalne), a to znaczy, że jeśli się przyjrzycie, to zauważycie wyraźne miejsca, w których kolor się zmienia. Sami zobaczcie (jeśli czytacie ten wpis na komputerze, to polecam kliknąć w konkretny obrazek, aby zobaczyć go w całości).

Alena Aenami Alena Aenami Alena Aenami Alena Aenami Alena AenamiJak zawsze zapraszam was w miejsca, gdzie możecie znaleźć więcej prac Aleny, czyli na jej instagrama i artstation.

Alena Aenami Alena Aenami Alena Aenami Alena Aenami Alena Aenami